четврток, април 22, 2021
13 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: зависи

Укинувањето на ЕУ санкциите за Русија зависи од целосната примена на договорот од Минск

Челниците на Европската унија се согласиле дека економските санкции против Русија воведени поради нејзината наводна улога во украинската криза треба ...

Прочитај повеќе