вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Ова се најголемите компании во светот според пазарната капитализација (ИНФОГРАФИК)

Иако технолошките компании се повеќе се вклучуваат во листата Fortune 500, најголемите светски компании по пазарна капитализација не доаѓаат само ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00