вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: економија

Енергетската криза ја нагласува внатрешната поделба меѓу земјите од ЕУ

Некои лидери на Европската унија (ЕУ) предупредија на последиците од избрзаната интервенција за справување со енергетската криза во регионот, нагласувајќи ...

Прочитај повеќе

Жените во руралните средини и нивната економската независност се стратешки приоритет на Рурална Коалиција

Рурална Коалиција во својот стратешки план за периодот 2021-2025, како свој стратешки приоритет ја зацрта поддршката на жените и младите ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 1800 1 2 1.800
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00