недела, јануари 17, 2021
-2 °c
Skopje
-5 ° нед
-4 ° пон
-4 ° вто

Tag: египет

Големо откритие во Египет, пронајдени 59 запечатени саркофази со мумии (ВИДЕО)

Египетскиот министер за туризам и антиквитет ја информираше јавноста дека археолозите откриле десетици антички саркофази во голема гробница јужно од ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 6 1 2 6