четврток, септември 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: дозволи

Стопанска комора: Државава меѓу најтешките за давање работни дозволи, а даноците ги бркаат најдобрите странски експерти

Рамката на прогресивниот данок поставена на 1.500 евра удира и по најдобрите странски експерти кои многу тешко можеме да ги ...

Прочитај повеќе

Последици од Брегзит: Француските рибари привремено го изгубија ловиштето

Француските рибари привремено поради постбрегзитската промена останаа без дозволи да ловат во водите околу Гернзи, еден од британските каналски острови. ...

Прочитај повеќе

Најмногу одобренија за градба на станови во Аеродром – 1.380, а најскап квадратот во Центар – во просек по нето 1.062 евра за м2

Реномираната Cushman & Wakefield / FORTONMKA го објави Прегледот и движењата на пазарот на недвижности за 2018 година На територијата ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00