понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: дигитализација

НЛБ Банка прва на пазарот овозможува користење на електронски идентитет во соработка со Mastercard

НЛБ Банка е првата институција во земјата која од денеска, во своето работење интегрира користење на електронски идентитет, овозможувајќи им ...

Прочитај повеќе

Интервју со Трајче Манев- „Е-Адвокат“ им овозможува на адвокатите успешно да се адаптираат на промените

Дигиталната револуција донесе бројни дигитални алатки и функционалности, кои ја имаат моќта да ја подобрат деловната практика, и да придонесат ...

Прочитај повеќе

Средба Ангеловска-Бежоска – Бас: Одговорот за побрзо надминување на кризата лежи во вложување во дигитализацијата и човечкиот капитал

Стимулирањето на продуктивноста и зајакнувањето на отпорноста на економијата, се одговорот за побрзо надминување на последиците коишто пандемијата ги нанесе ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00