среда, јули 28, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Експерти: Една доза вакцина нема да биде доволна, антителата исчезнуваат за неколку недели

Една доза вакцина против коронавирусот нема да биде доволна, антителата исчезнуваат за неколку недели. Тоа значи дека имунитетот на коронавирусот ...

Прочитај повеќе

Двегодишно дете е најмладиот пациент заболен од коронавирус во Македонија, а најстариот пациент има 91 година

Според податоците објавени на веб-страницата на Институтот за јавно здравје, најмладиот пациент во Македонија заболен од коронавирус е двегодишно дете, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 22 1 2 22
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00