среда, февруари 24, 2021
9 °c
Skopje
7 ° сре
9 ° чет
11 ° пет

Tag: вонредна

Родителите на деца до 10 години и хронично болните и по вонредната ќе бидат ослободени од работа

По престанувањето на вонредната состојба, остануваат во сила мерките со кои се ослободуваат од работните обврски родителите кои што имаат ...

Прочитај повеќе

Вонредна состојба во државата – Владата, институциите, партиите, но и граѓаните пред голем предизвик

Земјава е во вонредна состојба. Прв пат од нејзиното осамостојување. Одлуката беше донесена вчера заради поефикасно справување со коронавирусот. Ја ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2