вторник, март 2, 2021
2 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

Tag: вашингтон

Илинден прогласен за Ден на македонско-американското наследство во Вашингтон

Американската престолнина денеска објави прокламација со која 2 август се прогласува за Ден на македонско-американското наследство во Вашингтон. Прокламацијата е ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7