вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: вакцина

Германија го спречи обидот на Трамп да ја преземе компанијата која работи на лек против коронавирусот

Германската влада го оневозможи американскиот обид за преземање на компанијата CureVac која работи на лек против коронавирусот. Претходно, од Министерството ...

Прочитај повеќе
Страна 27 од 28 1 26 27 28
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00