понеделник, мај 10, 2021
12 °c
Skopje
17 ° пон
17 ° вто
16 ° сре

Tag: банкарски

Народната банка една од институциите со најсилен капацитет, банкарскиот систем стабилен, оценуваат поранешни членови на Советот на НБ

Народната банка е една од институциите со најсилен капацитет. За банкарскиот систем не може да се даваат паушални и субјективни ...

Прочитај повеќе

НБРМ: Банкарскиот систем е стабилен и банките продолжуваат со давање услуги на граѓаните и компаниите

Народната банка и Министерството за финансии координирано ги следат состојбите во економијата и потенцијалните ризици заради соодветно делување. Денес беше ...

Прочитај повеќе

Извештај на ММФ за 2018 година: Монетарната политика е соодветна, а банкарскиот систем е стабилен

Извештајот за Република Македонија за 2018 година што го објави денес Извршниот одбор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) претставува финално ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 14 1 2 14