недела, април 18, 2021
5 °c
Skopje
10 ° нед
9 ° пон
9 ° вто

Tag: ајнштајн

Тајната белешка на генијалецот Ајнштајн: Немал пари за бакшиш, па на портирот му дал „упатство за среќа“

Кога дознал дека ќе биде номиниран за Нобелова награда, Алберт Ајнштајн бил на турнеја во Јапонија. Веста за номинацијата го ...

Прочитај повеќе

Capitol Mall и здружението Ајнштајн во мисија да ја подигнат јавната свест за дислексијата

Дислексијата е специфична состојба при која мозокот различно ги процесира пишаниот или говорениот јазик и создава потешкотии во читањето, пишувањето ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2