недела, февруари 28, 2021
11 °c
Skopje
3 ° нед
5 ° пон
6 ° вто

Tag: ангеловска-бежоска

Ангеловска-Бежоска: Монетарната политика ќе остане релаксирана за да го поддржи економското закрепнување

Препораката за монетарната политика во глобални рамки е да остане релаксирана за да го поддржи економското закрепнување сѐ додека трае ...

Прочитај повеќе