Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,727.73 -0.04%    GRNT 730.00 0.14%    KMB 3,789.68 1.44%    KSPR1 26.00 0%    KVAS 12,000.00 0%    MPT 28,100.00 -1.4%    MTUR 4,204.00 0.06%    OHB 5,650.00 0%    OKTA 3,452.06 3.02%    RADE 1,521.00 3.47%    RMDEN16 95.10 0%    RZUS 134.00 2.07%    SBT 1,957.78 0.71%    STB 940.00 0%    STBP 688.00 0%    STIL 124.42 3.87%    TKVS 3,987.14 -0.32%    TNB 13,150.00 1.15%    TPLF 1,799.53 2.06%    TTK 884.00 0%    VROS 14,640.00 2.74%    ZILU 165.00 -1.2%    ZPKO 2,809.00 0.04%    
Почетна » Вести од категорија » ЗДРАВЈЕ(Страна 272)

Интервју со Владимир и Даниел – P90X мотивациони тренери

Интервју со Владимир и Даниел – P90X мотивациони тренери

Што е P90X ? P90X фитнес програмата се базира на теорија наречена „конфузија на мускулите“. Ова е модерна верзија на програма за вежбање во времетраење од само 90 дена.  Она што ја карактеризира оваа програма е  комбинацијата од вежби со  тежина,…

Ефикасна храна во борбата против надуеноста

Ефикасна храна во борбата против надуеноста

Ви претставуваме пет намирници кои ќе ви помогнат да се ослободите од непријатното чувство на надуеност. Ако се чувствувате надуени дури и кога не претерувате со храната, време е во исхраната да ги вметнете овие намирници кои ќе ве ослободат…

За подобро здравје грицкајте ореви

За подобро здравје грицкајте ореви

Доколку сакате докажана превенција од рак, срцеви заболувања, предвремено стареење и други здравствени тегоби, не ви треба ништо повеќе од една шака ореви дневно. „Оревите ги надминуваат кикириките, бадемите, ф’стаците и сите други јаткасти плодови во количината на антиоксиданси“, изјавил…

Напиток кој го подобрува процесот на варење, но и ве разубавува

Напиток кој го подобрува процесот на варење, но и ве разубавува

Нашата чинија е клуч за убавото и здраво тело, мазната кожа и блескавата коса. Овој пат зборувајќи за тоа не мислиме на калориите со кои е исполнета таа, туку на намирниците кои ќе го одржат вашето здравје а воедно и…

Бананата е идеален оброк полн со витамини

Бананата е идеален оброк полн со витамини

Како и секое друго овошје, бананата е нискокалорична намирница која е идеален меѓуоброк. Таа е исклучителен извор на калиум, цинк, витамини А, Б, Ц, влакна и лесно се вари, освен ако не е зрела. Предноста на ова овошје е тоа…

Срцето сака разновидна исхрана

Срцето сака разновидна исхрана

Млечните производи, како и овошјето и зеленчукот, штитат од кардиоваскуларни болести, покажуваат објавените резултати од двете научни истражувања за срцето, кои ги пренесуваат француските медиуми. Истражувањето на француските научници покажува дека млечните производи имаат добро дејство врз срцето и крвните…

Правилниот распоред на храната во фрижидерот ви помага да ослабите

Правилниот распоред на храната во фрижидерот ви помага да ослабите

Со помош на неколку трикови за правилен распоред на храната во фрижидерот можете да ја подобрите својата исхрана и да го изгубите вишокот килограми. Претходните истражувања покажаа дека ако здравата храна ја ставиме да ни биде на ниво на очите…

Поради овие причини треба да пешачите

Поради овие причини треба да пешачите

Во оваа година обидете се да започнете со една едноставна навика со која ќе го подобрите вашето здравје и ќе постигнете природна детоксикација: пешачете секој ден по 30 минути. Секојдневната прошетка ќе го исчисти вашето тело, ќе ве наполни со…

Листа на опасни хемикалии во облеката кои можат да го нарушат здравјето

Листа на опасни хемикалии во облеката кои можат да го нарушат здравјето

„Greenpeace“ најде опасни хемикалии во детската облека, како во поевтината така и во поскапата. Но, кои хемикалии се во прашање, колку навистина се опасни и како да се справите со овој проблем? „Greenpeace“ купи 82 парчиња детска облека. Шопинг турата,…

Како да го намалите ризикот од срцеви болести?

Како да го намалите ризикот од срцеви болести?

Медицинските експерти не советуваат дека е потребно сите да го заштитиме своето срце, срцевите болести се еден од најчестите фактори за смртта кај луѓето. Како би можеле да го намалите ризикот од болести на срцето? Во тоа би можеле да…