Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    
Почетна » Вести од категорија » КАРИЕРА(Страна 3)

Подигнете ја работната атмосфера со овие неколку совети

Подигнете ја работната атмосфера со овие неколку совети

Сите посакуваме позитивна работна атмосфера, но свесни сме за фактите дека на работа не можеме секогаш да доаѓаме со насмевка на лицето. Ви претставуваме неколку совети кои ќе ви помогнат во креирањето на продуктивно работно опкружување: Енергија Не можете да…

Овие 20 нешта смеете да му ги кажете на вашиот шеф

Овие 20 нешта смеете да му ги кажете на вашиот шеф

Без страв и со почитување кажете му ги на својот надреден овие 20 работи, доколку имате потреба од тоа… Стресот, роковите, финансиските загуби и големиот куп од задачи се само некои од причините поради кои надредениот може да се однесува поаргесивно…

Контролирајте се во овие пет ситуации на работа

Контролирајте се во овие пет ситуации на работа

Вашиот говор на телото кажува многу повеќе од што мислите. Може да сте најодговорен работник, но некои ваши движења можат да направат лоша слика за вас. Подгрбавено седење Ако седите подгрбавено давате слика на незаинтересирана личност, а тоа не е…

За успешен бизнис тим потребни ви се 4 поедници

За успешен бизнис тим потребни ви се 4 поедници

Тимската работа е од клучно значење за повеќето работни места. Многу е важно секој поединец на тимот да ги разбира својата цел, функција и надлежности со цел сите заедно да ја завршат работата ефикасно. Според Кејт Вард, автор на книгата…

Иако се добро платени, сепак се најдосадните професии!

Иако се добро платени, сепак се најдосадните професии!

Едно интересно истражување со позанимава со најдосадните професии, па проверете дали една од нив е токму вашата професија! Утре следува уште еден работен ден, но со задоволство би останале дома нели? Мислите дека вашата работа е досадна? Секако, не е…

Дали талентите ја напуштаат вашата компанија?

Дали талентите ја напуштаат вашата компанија?

Ви заминуваат ли талентите од компанијата? Преминуваат ли вашите најдобри вработени во конкурентските компании? Постојат начини на тоа да му ставите крај. Првиот чекор, сепак, е разбирање на проблемот. Дали сакаат поголема флексибилност, повеќе време за приватниот живот? Дали се…

8 ситници со кои можете да ја подигнете самодовербата

8 ситници со кои можете да ја подигнете самодовербата

Потребно е малку за да си ја вратите или зголемите самодовербата, потребно е само да се држите до неколку важни работи… Осум едноставни работи кои ќе ви ја зголемат самодовербата: 1. Не се споредувајте со другите, туку споредувајте се самите со…

Кои се најголемите ризици за компаниите?

Кои се најголемите ризици за компаниите?

Сајбер ризиците за прв пат се меѓу десетте најголеми глобални заканувачи за компаниите, покажува истражувањето „Aon Risk Solutions“. Како главна причина за загриженост со која се соочени глобалните организации вклучени во истражувањето се наведува нанесувањето штета на брендот и угледот.…

Успешно работење надвор од канцеларијата-вистина или мит?

Успешно работење надвор од канцеларијата-вистина или мит?

Со развојот на технологијата, се чини дека поимот „канцеларија“ веќе се редефинира. Сè поголемата слобода во изборот и движењето ги прави луѓето да се чувствуваат независни и самостојни кога е во прашање локацијата од каде ќе ги завршат своите работни…

Практикувајте јога за поголем успех во работата

Практикувајте јога за поголем успех во работата

Сведоци сме на се поголеми промени во деловниот свет. Начинот на кој што сте работеле досега, повеќе не е доволен. Работата бара се повеќе, времето е се помало и се се вреднува на сметка на брзината и ефективното делување. Последиците…