недела, 5 февруари 2023
ПочетнаСПОРТБИЗНица влегува во трката за потписот на Барди

Ница влегува во трката за потписот на Барди

Енис Барди до крајот на преодниот рок ќе го напушти Трабзонспор, прашање е само каде ќе ја продолжи кариерата. Челниците на актуелниот турски шампион решија да го намалат буџетот, поради што неколку играчи ќе го напуштат тимот, еден од ние е Барди.

Пред неколку дена медиумите пишуваа дека Мајорка покажува интерес за Барди, а денес турските медиуми објавија дека во трка за неговиот потпис ќе влезе и Ница.

Ница има големи мабиции во зимскиот преоден рок, наводно клубот го договорил трансерот на напаѓачот на Севилја Јусеф Ен Несири за 20 милиони евра.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП