понеделник, 28 ноември 2022
ПочетнаСПОРТБИЗСрпските фудбалери милионот од претседателот го донираа за лекување деца

Српските фудбалери милионот од претседателот го донираа за лекување деца

Фудбалерите на Србија вчера направија неверојатна сензација со драматичната 2:1 победа над Португалија со голот на Александар Митровиќ за пласман на мундијалот, а по мечот покажаа и големо срце.

Пред клучниот натпревар, за тимот на Драган Стојковиќ-Пикси, српскиот претседател Александар Вучиќ вети премија од милион евра и сега фудбалерите во договор со селекторот решија парите да ги донираат за лекување болни деца.

Секоја чест!

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП