Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,013.06 -0.19%    GRNT 859.48 -0.05%    KMB 5,324.84 2.19%    MPT 62,880.24 -0.72%    MTUR 5,100.00 0%    RMDEN18 98.52 0.1%    STB 1,028.04 1.65%    TEL 290.00 0%    TETE 2,384.62 -1.95%    TNB 15,341.67 -0.37%    UNI 2,090.00 0%    VITA 10,750.00 0.47%    

Скандинавска диета е новиот светски хит

Време: 10:37

Датум: април 5, 2019

Категорија: ДИЕТИ

Уште една диета? Се чини секоја година дека некоја нова диета станува хит, за веќе неколку месеци да се замени со друга. Што се случува тука? Она што повеќето диети нудат е инстантно решение кое бара желба за постигнување на резултатот. Но, честопати желбата се противи на разумот.

Сузи Венгел, главен извршен директор на данската биотехнолошка компанија RiboTask, дизајнирала поинаков начин за постигнување на идеална тежина.

Таа е нутриционист, животен советник и претприемач, омажена за светски познатиот научник, професор Јеспер Венгел (одговорен за развој на вештачката ДНК). Таа има 40 години, и е мајка на две момчиња, и макеа на уште три деца, а во 2011 година изгубила 40 килограми со сопствен метод и ја задржала нејзината тежина. Како? Четириесет килограми не е малку…

На исхраната пристапила користејки го здравиот разум (кој како негде по пат да го изгубивме), и се фокусирала на размислување за навиките во исхраната и умереноста.

Книгата што ја опишува нејзината “патека” наскоро ќе биде на полиците во книжарите!

Ослабете и задржете ја новата тежина со револуционерната метода со рака

Престанете да ги броите калориите и постојано да ја мерите храната. Престанете да избегнувате масти и да јадете здодевни оброци. Ионака се малку диетите кои резултираат со трајно губење на тежината. Скандинавската Сенсе диета нуди алтернатива – докажан и испитан начин на исхрана базиран на здравиот разум. Диета која нема да ги врати старите килограми. Никогаш!

Таа е прогласена за “наједноставна диета на светот”. Скандинавската Сенсе диета е дизајнирана на научна здрава мудрост која ќе ви помогне да изгубите тежина со мерење на вашата храна во рака. Четири раце по оброк поделени на протеини, јаглени хидрати и зеленчук заедно со лажица масти. Без сметање на калории. Нема вежбање (ако не сакате). Без забранети намирници, вие бирате што ви се допаѓа во локалниот супермаркет.

Во книгата е претставен комплетен деветдневен план на диетата, со одлични рецепти за жени и мажи, кои ќе ви помогнат да ја прилагодите исхраната што одговара на вашиот животен стил и засекогаш да ја решите вашата тешкотија поради прекумерна тежина.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Диета со хељда: На најздрав можен начин за 14 дена ослабете дури 7 до 10 килограми

  Диета со хељда: На најздрав можен начин за 14 дена ослабете дури 7 до 10 килограми

  Брза диета со хељда е се што ви треба, ако сакате брзо да влезете во бикини и да се ослободите од неколку килограми вишок. Во…

 • 10 дена 10 килограми помалку? Можно е, со екстремен режим на исхрана

  10 дена 10 килограми помалку? Можно е, со екстремен режим на исхрана

  Овој екстремен режим на исхрана дава одлични резултати, а се препорачува негово практикување само еднаш во шест месеци. Секој ден згответе 500 грама ориз. Кога…

 • Сирова диета: Обновете ја енергијата и изгубете од 3 до 7 килограми

  Сирова диета: Обновете ја енергијата и изгубете од 3 до 7 килограми

  Дали сте кратки со време, а сакате да се ослободите од неколку вишок килограми? За да го направите ова брзо и здраво пробајте диета со…

 • Јогурт диета: За три дена, два килограми помалку

  Јогурт диета: За три дена, два килограми помалку

  Ова е време на годината кога сите зборуваат за јогурт диетата. Постои голема и мала јогурт диета. Првата, голема трае седум дена, а ние денес…

 • Чоколадна диета: 7 килограми помалку за само еден месец!

  Чоколадна диета: 7 килограми помалку за само еден месец!

  Се сомневате дека можете да ослабете без да се откажете од вашите омилени деликатеси? Дозволете ни да ве разубедиме! Оваа седумдневна чоколадна диета подразбира три…

 • Диета за ефикасно слабеење: Обилен доручек и до 10 килограми помалку

  Диета за ефикасно слабеење: Обилен доручек и до 10 килограми помалку

  Диетата ”голем доручек” е се попопуларна. Основниот принцип на оваа диета е за време на најважниот оброк, доручекот, да јадете ‘кралски’ и секој нареден оброк…

 • Таблица на килограми: Колку вода дневно е добро да пиете за лесно слабеење?

  Таблица на килограми: Колку вода дневно е добро да пиете за лесно слабеење?

  Вашата тежина одредува колку точно вода морате да пиете во текот на денот. Секоја диета и начинот на губење на тежината подразбира и пиење доволно…

 • Супер диета! Кога сакате да ослабете најдобар е лимонот!

  Супер диета! Кога сакате да ослабете најдобар е лимонот!

  Оваа диета ја спречува акумулацијата на течности и го разградува вишокот маснотии во телото. Лимонот го прочистува телото и ги отстранува отровите благодарение на високата…

 • Се за диетата од брокули: Килограмите ги намалува како од шега, а нејзиното мени е големо изненадување

  Се за диетата од брокули: Килограмите ги намалува како од шега, а нејзиното мени е големо изненадување

  За оваа диета се говори дека ги симнува килограмите како од шега и го чисти организмот од токсини. Прв и втор ден Доручек: 200 грама…

 • 3 начини за слабеење без броење на калории и гладување

  3 начини за слабеење без броење на калории и гладување

  Многу е важно во вашиот план да ги вклучите навиките кои не делуваат во директна врска со килограмите, но значително ќе придонесат за нивното исчезнување.…