Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,000.06 -1.23%    BESK 10,200.00 -0.97%    GRNT 787.11 -0.9%    KMB 3,883.57 0.07%    MPT 29,500.00 0%    OKTA 4,231.82 0.76%    RMDEN09 97.77 2.92%    RMDEN16 95.20 0.11%    RZUS 139.00 0.72%    STBP 697.48 -0.18%    TKVS 4,182.84 -1.42%    TNB 14,536.25 0.25%    TTK 994.25 -0.51%    UNI 2,198.00 2.9%    

Двопек диета – за сите љубители на лебот

Време: 15:02

Датум: June 16, 2017

Категорија: ДИЕТИ

Двопек диетата се спроведува со големо количесто на природно цеден сок и чај преку целиот ден. По петиот ден правите пауза два дена, а во меѓувреме не претерувате со јадење. Пo двата дена пауза повторно зпочнувате со диетата и така се додека не ја остварите посакуваната тежина. 

Овој режим на исхрана особено е погоден на лицата кои не можат да го замислат оброкот без леб, а сепак сакаат да гo загубат вишокот килограми.

 

1 ДЕН:

ПОЈАДОК: 1 двопек, шолја кафе, јаболко

РУЧЕК: 2 двопека, 2 чаши јогурт, 2 тврдоварени јајца, 1 домат

ВЕЧЕРА: 1 двопек, 1 јогурт, 1 варено јајце, 1 домат

 

2 ДЕН:

ПОЈАДОК: исто како и предходниот ден

РУЧЕК: 1 двопек, 1 јогурт, 1 варено јајце, 1 домат

ВЕЧЕРА: исто како и ручек

3 ДЕН:

ПОЈАДОК: исто како и претходните денови

РУЧЕК: 1 двопек, 250 гр. младо кравјо сирење, зелка салата, 1 кисела краставица и 1 домат

ВЕЧЕРА: 1 двопек, 125 гр шунка, 1 домат

 

4 ДЕН:

ПОЈАДОК: исто како и претходните денови

РУЧЕК: 1 двопек, 3 парчиња телешко месо барено со зеленчук, 1 домат

ВЕЧЕРА: 1 двопек, 1 јајце, 1 јогурт

 

5 ДЕН:

ПОЈАДОК: исто како и претходните денови

РУЧЕК: бело пилешко месо со многу зеленчук (подготвено без масти)

ВЕЧЕРА: исто како и ручекот

Не заборавајте секојдневно да пиете големи количини на природно цедени сокови од овошје и зеленчук и билни чаеви, кои во овие топли денови можете да ги разладите со коцки мраз.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • 5-дневна мартовска диета

  5-дневна мартовска диета

  Оваа диета претежно се состои од овошје и зеленчук. Таа трае 5 дена, после кои се потребни 2 дена одмор, односно нормално, но не претерано…

 • 3-дневна диета со туна

  3-дневна диета со туна

  Оваа диета помага без голем напор да изгубите 1,5 кг за 3 дена. Звучи одлично, зарем не? Па да видиме како изгледа оваа кратка диета……

 • 14-дневна бразилска диета

  14-дневна бразилска диета

  Со 14-дневната бразилска диета за две недели може да го симнете 4-5кг. Ако не сакате јајца, најдобро е воопшто да не започнувате со оваа диета.…

 • Oслабете до 10 кг со оваа 3-неделна диета

  Oслабете до 10 кг со оваа 3-неделна диета

  Погледнете како да ослабите од 5 до 10 килограми, држејќи ја 3-неделната диета на експертот за исхрана Брајан Филат. 3-неделната диета на Брајан Филат е…

 • Диета: За 15 дена 5 кг помалку

  Диета: За 15 дена 5 кг помалку

  Оваа диета ви овозможува да загубите 5 килограми за 15 дена. Со неа се внесуваат доволно витамини и минерали, па нема чувство на слабост при…

 • Супер ефикасна диета која ќе ги „стопи“ празничните килограми

  Супер ефикасна диета која ќе ги „стопи“ празничните килограми

  Ви претставуваме една од моментално најпопуларните диети, базирана на суво овошје и вино, која може да ви помогне за 5 дена да симнете и до…

 • Викенд диета: Тотална детоксикација за само 48 часа

  Викенд диета: Тотална детоксикација за само 48 часа

  Оваа викенд диета ќе го препороди вашиот организам… Ако вашата кожа е сува или пак премногу масна, постојано сте уморни и немате енергија, можно е…

 • Јогурт диета: За само неколку дена отстранете го вишокот килограми

  Јогурт диета: За само неколку дена отстранете го вишокот килограми

  Не е ова диета во вистинска смисла на зборот, повеќе станува збор за феномен кој постои во различни верзии. Ви претставуваме една од нив, можете…

 • „Чиста“ диета: Ослабете лесно три килограми до Нова година

  „Чиста“ диета: Ослабете лесно три килограми до Нова година

  Иако за губиток на вишокот килограми пред се е потребно да јадете здраво и да сте физички активни, постои уште еден начин за слабеење кој…

 • Кратка диета со суви сливи за брзо намалување на килограмите

  Кратка диета со суви сливи за брзо намалување на килограмите

  Оваа диета се базира на внесување на шест суви сливи по порција… Диетата со суви сливи спаѓа во т.н брзи диети и е наменета за…