Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

GRNT 869.00 2.38%    MPT 30,800.00 0%    STB 944.33 0.03%    

За побрзо да ослабите треба да знаете во кој период од денот треба да јадете

Време: 14:28

Датум: јули 20, 2017

Категорија: ДИЕТИ

Компанијата „Forza Supplements“ ги анализираше податоците од лицата кои драстично ослабеле со цел да истражи во кој период од денот треба да појадувате, кога треба да ручате и вечерате доколку сакате брзо и ефикасно да ослабите…

Компанијата, која ги анализираше податоците за лицата кои исклучително брзо ослабеле, открива дека тие освен што внимавале што внесуваат во организмот, исто така, воделе сметка и за тоа во колку саат јадат.

Врз основа на ова истражување откриено е дека најдоброто време за појадок е околу 7 часот наутро, ручекот се препорачува меѓу 12 и 30 и 13 часот, а вечерата меѓу 18 и 18 и 30.

Три четвртини од лицата кои учествувале во ова истражување изјавиле дека при слабеењето им помогнало тоа што имале лесен ручек, а меѓуоброкот не го избегнувале.

Истражувањето покажа дека најкритичните часови за диетата се меѓу 18 и 22 часот, кога е најтешко да издржите без храна и лицата кои биле на диета во овој период од денот најтешко им одолевале на искушенијата.

Ова истражување всушност ја потврдува изреката: појадокот изедете го сами, ручекот поделете го со пријателите, а вечерата подарете му ја непријателот.

Всушност, решението не е во избегнувањето на вечерата, туку во тоа да ја изедете минимум три часа пред да си легнете, а доколку можете и порано.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Диета со дињи и лубеници

  Диета со дињи и лубеници

  Лубеницата и дињата не само што се вкусни, туку се и нискокалорични, а содржат и состојки, кои го поттикнуваат слабеењето. Со оваа диета за 2…

 • Диетата на НАСА

  Диетата на НАСА

  Оваа диета е составена во 70-те години и била наменета за астронаутите на НАСА. Целта е драстично да се намали телесната тежина и тоа 5-7…

 • Диета со хељда

  Диета со хељда

  Хељдата се нарекува храна за гении или, пак, храна за студенти, бидејќи е мошне здрава за мозокот, а го регулира и крвниот притисок. Оваа диета…

 • Избегнувајте ги овие 5 пијалоци затоа што дебелеат

  Избегнувајте ги овие 5 пијалоци затоа што дебелеат

  Доколку сакате да ослабите, освен на храната, треба да внимавате и на пијалоците. Како на пример на овие пијалоци… 1. Чоколадно млеко Чоколадното млеко има…

 • 7 кг помалку за 7 дена со помош на диета со кафе

  7 кг помалку за 7 дена со помош на диета со кафе

  Со оваа кратка 7-дневна диета можете да стопите седум килограми, запазувајќи го ефикасниот режим со кафе. Условот е секој ден да пиете по 2-3 шољи…

 • 15-дневна диета со која можете да загубите 7 килограми

  15-дневна диета со која можете да загубите 7 килограми

  Диетата трае 15 дена (три циклуси по 5 дена), а просечната загуба на тежината по завршувањето на диетата е околу седум килограми. За време на…

 • Диета со која за две недели ќе намалите 9 килограми

  Диета со која за две недели ќе намалите 9 килограми

  Називот на диетата ви кажува се: за две недели можете да изгубите девет килограми (зависно од тежината која ја поседувате, колку повеќе вишок килограми имате,…

 • Лесна диета со зелен чај за намалување на 4 килограми

  Лесна диета со зелен чај за намалување на 4 килограми

  За да бидете во топ форма и да се чувствувате добро ви предложуваме диета со која ќе намалите 3-4 килограми за само една недела. Не…

 • Најдобра диета за намалување на салото од стомакот

  Најдобра диета за намалување на салото од стомакот

  Факт е дека не е можно да се изгуби вишокот на сало од стомакот без намалување на вкупните телесни масти. Обемните истражувања покажаа дека она што е…

 • 5-дневна овошна летна диета

  5-дневна овошна летна диета

  Во летото значително ја намалуваме употребата на тешките намирници. За да ни е некако полесно на желудникот, најдобро е да го нагласуваме овошјето и зеленчукот…