среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: југославија

Социјалната нееднаквост се зголеми во сите поранешни републики по распадот на Југославија

Преминот од социјализам во капитализам во сите поранешни југословенски републики беше обележан со значително зголемување на нееднаквоста. Сите шест држави ...

Прочитај повеќе

Како се движел животниот стандард на земјите од поранешна Југославија од 90-тите години до денес (ВИДЕО)

Најдобриот животен стандард меѓу земјите кои некогаш ја сочинуваа Југославија е во Словенија. Стандардот остана ист како и во 1990 ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 5 1 2 5
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00