среда, декември 2, 2020
1 °c
Skopje
1 ° сре
4 ° чет
5 ° пет

Tag: цркви

Јужна Кореја ги тужи католичките и протестантските цркви поради игнорирање на општата сигурност на граѓаните

Корејскиот премиер денес нареди подготовка на тужби против мноштво католички и протестантски цркви низ корејските градови поради општата закана за ...

Прочитај повеќе