вторник, април 20, 2021
11 °c
Skopje
9 ° вто
10 ° сре
10 ° чет

Tag: хартии

Народната банка започнува со редовно објавување нови подетални податоци за вложувањата на резидентите во странски хартии од вредност

Народната банка постојано работи на подобрување и проширување на статистичките податоци и нивно усогласување со меѓународните статистички стандарди. За таа ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 35 1 2 35