недела, февруари 28, 2021
11 °c
Skopje
3 ° нед
5 ° пон
6 ° вто

Македонската фудбалска репрезентација годината ја завршува на 68.место на ФИФА ранг листата

Македонската фудбалска репрезентација го задржа 68. место на декемвриската ФИФА ранг-листата објавена денеска. Ова е ист пласман за „црвено-жолтите“ како ...

Прочитај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација обезбеди најдобар пласман во еден квалификациски циклус

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. ...

Прочитај повеќе

Доза на оптимизам во репрезентацијата пред натпреварот против Израел

Македонската сениорска репрезентација во септември го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2020 со два гостински натпревари, најпрво против ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 14 1 2 14