среда, август 4, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

ФИТР за прв пат инвестира во 4 компании за развој на дигитализација на земјоделството

Вкупно четири компании се добитници на финансиска поддршка во рамките на првиот „Предизвик за дигитализација на земјоделство” кој го спроведува ...

Прочитај повеќе

Директорката на ММФ: Растот на светската економија поголем од очекуваниот

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева, денес на состанокот во Вашингтон изјави дека изгледите за глобален економски раст станаа ...

Прочитај повеќе

ФИТР и ИМЕ со нова соработка за комерцијализирање на дигитални решенија во земјоделскиот сектор

Фонд за иновации и технолошки развој и Швајцарската програма за зголемување на пазарната вработливост (ИМЕ), потпишаа Меморандум за соработка со ...

Прочитај повеќе

Фондот за регионални предизвици поддржува инвестиции во проекти за кооперативна обука: Ќе бидат доделени 18,8 милиони евра за поддршка на дури 60 проекти во Западен Балкан

Фондот за регионални предизвици (РЦФ) го објавува првиот повик за изразување интерес за поддршка на инвестиции во проекти за кооперативна ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 53 1 2 53
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00