вторник, април 20, 2021
9 °c
Skopje
9 ° вто
10 ° сре
10 ° чет

Tag: фејсбук

Дали мислевте дека WhatsApp е проблематичен? Оваа апликација за допишување нема ниту основна заштита за корисникот, а ја користат милијарди

Ако сакате да имате побезбедна опција, користете WhatsApp и Signal паралелно, советува експерт за компјутерска безбедност. Поради бранот на критики, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 53 1 2 53