понеделник, ноември 29, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: факултет

Потпишан меморандум за соработка меѓу ВВ „Тиквеш“ и „Факултет за земјоделски науки и храна“ во состав на УКИМ во Скопје

Ефективна размена на научни и стручни практики и знаења во областа на лозарството и винарството и стручна пракса за студентите ...

Прочитај повеќе

„Само да завршам факултет“ – Некогаш факултетите беа патот до добра заработка, денес можат да бидат голема стапица

Некои студии покажуваат дека младите имаат се помалку причини да се посветат на високото образование. Кај нас сè уште постои ...

Прочитај повеќе

НБ: Ќе се засилат заедничките економски истражувања на Народната банка и Економскиот факултет – Скопје при УКИМ

Ќе се засилат заедничките вложувања во економските истражувања и во унапредувањето на знаењата и вештините на идните економисти, како и ...

Прочитај повеќе

ФВМС: Ветеринарната професија атрактивна за идните студенти бидејќи е признаена во Европа

Пријавувањето за упис на Факултетот за ветеринарната медицина-Скопје трае денеска и утре 1-ви септември, наменети за студии по ветеринарна медицина  за прв ...

Прочитај повеќе

Универзитетот за туризам и менаџмент во Скопје одржа свечена промоција за новите дипломци и магистри

На 02-ри Февруари 2020  година во Националната опера и балет во Скопје, по највисоки академски стандарди се одржа свечена промоција ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 9 1 2 9
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00