среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Чеферин би сакал Јуве, Реал и Барса да излезат од УЕФА: Се обидоа да го убијат фудбалот

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин, останува огорчен на трите преостанати клуба во Европската суперлига, Јувентус, Барселона и Реал Мадрид, велејќи ...

Прочитај повеќе

ФИФА и УЕФА остро се закануваат на клубовите од Суперлигата: Ќе ви забраниме да играте во сите наши натпреварувања

Дванаесет богати европски клубови синоќа постигнаа договор за формирање на Суперлига. Новото натпреварување ќе го играат Реал Мадрид, Милан, Арсенал, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 26 1 2 26
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00