вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: туризам

Во Будва за првите седум месеци е остварен речиси половина од туристичкиот промет на Црна Гора, истакна директорка на ТО Будва Маја Љешевиќ

Дека во текот на оваа туристичка сезона беа постигнати многу подобри резултати отколку што се очекуваше на почетокот на годината, ...

Прочитај повеќе

Промовиран проектот “Паметно езеро Младост”- првата иновативна туристичка атракција во земјава

Амбасадорот на ЕУ во Република Северна Македонија, Дејвид Гир денеска ја посети општина Велес, со цел да се запознае со инвестициите реализирани за подобрување ...

Прочитај повеќе

Со поддршка од Европската Унија подобрен туристичкиот потенцијал во општините Дојран и Конче

Амбасадорот на ЕУ во Република Северна Македонија, Дејвид Гир, во рамките на Проектот за локална и регионална конкурентност (ПЛРК), финансиран ...

Прочитај повеќе

Македонска оаза на авантуристичкиот туризам: Општина Крушево ги претстави резултатите од потпроектот „Кругот на адреналинот – развој на авантуристичкиот туризам во Крушево“

Градоначалникот на Крушево Томе Христовски пред повеќе домашни и странски гости, меѓу кои и раководителот за соработка во Делегацијата на Европската ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 44 1 2 44
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00