петок, октомври 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: туризам

Македонска оаза на авантуристичкиот туризам: Општина Крушево ги претстави резултатите од потпроектот „Кругот на адреналинот – развој на авантуристичкиот туризам во Крушево“

Градоначалникот на Крушево Томе Христовски пред повеќе домашни и странски гости, меѓу кои и раководителот за соработка во Делегацијата на Европската ...

Прочитај повеќе

Државата ќе им даде 111 милиони денари помош на туристички агенции, ресторани за свадби и ноќни клубови

Владата ќе додели еднократна финансиска помош во висина од 111 милиони денари за 382 лиценцирани туристички агенции, категоризирани ресторани за ...

Прочитај повеќе

Airbnb веруваат дека еден тренд активиран од пандемијата може да го промени туризмот и начинот на патување засекогаш

Линијата помеѓу начинот на живеење, патувањето и работата станува сè потенка, а начинот на патување за многумина може да се ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 44 1 2 3 44
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00