петок, април 16, 2021
11 °c
Skopje
7 ° пет
11 ° саб
10 ° нед

Tag: трговија

Надворешната трговија во март забележа наголем пад во последната деценија од 21,9 %

Надворешната трговија во март годинава забележа најголем пад во последната деценија од 21,9 проценнти, покажуваат поселдните податоци на Државниот завод ...

Прочитај повеќе

Компаниите да ги почитуваат одлуките за замрзнување на цените, казните до осум илјади евра

Трговците да ги почитуваат мерките што се однесуваат на коронавирусот во делот на замрзнување на цените, апелираа надлежните. Инспекциите се ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 68 1 2 3 68