четврток, септември 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: следење

VirusRadar – мобилна апликација за следење на изложеноста на Ковид-19 – имплементирана во Унгарија како донација од Некстсенс

Како придонес на Некстсенс во борбата против глобалната закана од Ковид-19 денес во Унгарија е ставена во функција мобилната апликација ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 3 1 2 3
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00