четврток, април 22, 2021
14 °c
Skopje
11 ° чет
8 ° пет
11 ° саб

Tag: решението

Меркел: Решението за италијанската банкарска криза може да се најде во рамките на постоечките правила

Прагматичното решение за италијанската банкарска криза може да се најде во рамките на постоечките правила, оценила германската канцеларка Ангела Меркел, ...

Прочитај повеќе