вторник, септември 21, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: ракета

Русите во Јапонското море успешно ја тестираа моќната “Калибар”, погодувајќи цел оддалечена повеќе од 1.000 километри

Модернизиранаra руска фрегата од пацифичката флота, Mаршал Шапошников, го спроведе првиот тест на крстосувачката ракета „Калибар“ во Јапонското море, соопшти ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 3 1 2 3
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00