четврток, септември 23, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: препораки

Бремените жени и лицата над 60 години да се ослободат од работа, владата со препораки за заштита од топлотниот бран

Владата издаде препораки како заштита на населението од топлотниот бран и од денеска-среда до недела (29.07-01.08.2021 година) се препорачува: ослободување ...

Прочитај повеќе

Главниот координативен КОВИД-19 кризен штаб ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести за олабавување на мерките

Главниот координативен КОВИД-19 кризен штаб ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести за олабавување на мерките, почнувајќи од 16 ...

Прочитај повеќе

Ништо од шведскиот модел, земјата за која сите зборувавме ја менува стратегијата: Се воведуваат нови препораки

Епидемиологот Јоаким Роклов од Универзитетот Умеа во Шведска предлага поостри мерки доколку бројот на новозаразени во земјата продолжи да расте. ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 6 1 2 6
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00