вторник, октомври 19, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: поповски

Филип Поповски: ФФМ е професионална институција со единствена цел развој на македонскиот фудбал

На натпреварот против Лихтенштајн, Фудбалската федерација на Македонија одбележа значаен јубилеј, 25 години од првиот официјален натпревар на репрезентацијата на ...

Прочитај повеќе

Охридско лето ги именува режисерот Поповски и професорот Ристов за нови селектори на програмата

Охридско лето во соопштение наведува дека како национална установа го раскинало договорот за соработка со музичкиот селектор Ѓорѓи Цуцковски по ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00