петок, февруари 26, 2021
4 °c
Skopje
10 ° пет
6 ° саб
5 ° нед

Tag: поддршка

Бесими: Предвидливост во даночната политика и подигнување на прагот на ДДВ обврзници на 3 милиони денари за поддршка на малите и средни фирми

Предвидливост во даночната политика – задржување на данокот на добивка од 10% во следниот четиригодишен период, даночни бенефиции за извозниците ...

Прочитај повеќе

ССК: Итно да се обезбеди финансиска поддршка за претпријатијата

Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска оствари официјална работна средба со министерот за економија, Крешник Бектеши. Во фокус на ...

Прочитај повеќе

ССК: Во економска криза претприемачите треба силно да се поддржат, а не да се репресираат и казнуваат

Координација и меѓу институционална комуникација е неопходна, за да не се остава простор за слободно толкување на економските мерки и ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 30 1 2 30