среда, април 21, 2021
6 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

Tag: побарувачка

BMW го намалува бројот на работници: Ги испраќа во пензија или на доквалификација со гаранција за вработување

Германскиот производител на автомобили BMW најави укинување на пет проценти од работните места како резултат на намалената побарувачка на пазарот, јавува ...

Прочитај повеќе

Банките во еврозоната кредитираат претпријатија повеќе отколку пред кризата

Банките во еврозоната забележале поголема побарувачка на кредити за претпријатија и очекуваат натамошно олеснување на кредитните стандарди, соопшти Европската централна ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 25 1 2 25