среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: научници

Нешто го разбуди интересот на научниците: Дали во нашето соседство се пронајдени можни траги од вонземски живот?

Научниците во потрага по вонземски живот, малку по малку, се повеќе се оддалечуваат од Земјата. И, додека разни истражувачки мисии ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 14 1 2 14
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00