среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: настава

Царовска: Наставата продолжува со физичко присуство, состојбата со ковид во училиштата засега е стабилна

Состојбата со Ковид 19 во училиштата е стабилна, се следи на дневно ниво и според проценките на Главниот координативен кризен ...

Прочитај повеќе

Истражување: Високи 70% од учениците задоволни од онлајн наставата оваа година, 30% повеќе од лани

Најновото истражување поддржано од УНИЦЕФ и Британската амбасада, а реализирано од истражувачкиот институт „Реактор“ укажува дека оваа година учениците кои ...

Прочитај повеќе

Царовска: Ако се продолжи со бојкот на наставата, изгубените часови може да се одработуваат на лето

Министерката за образование и наука Мила Царовска, денес одговарајќи на новинарско прашање дали ќе бидат санкционирани непочитувањата на одлуката за ...

Прочитај повеќе

Средношколците ќе ја бојкотираат наставата ако за еден месец не почне да се применува комбиниран модел

Од Сојузот на средношколци денеска соопштија дека Владата не го пригатила нивното најважно барање, учебната година да започне со комбиниран ...

Прочитај повеќе

Огромна помош за наставниците: Бесплатни дигитални алатки кои го олеснуваат учењето од далечина

Успешното спроведување на учењето од далечина е еден од најголемите предизвици пред кој се исправени училиштата во целиот свет во ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 3 1 2 3
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00