сабота, септември 25, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: награда

Извршниот директор на Тиго Фајнанс, Филип Димитровски, прогласен за еден од 40 највлијателни и најуспешни бизнис лидери под 40 години во Југоисточна Европа

Престижната меѓународна агенција „Business Elite Awards“, на специјална гала свеченост организирана во Истанбул, Турција, му го додели значајното „40 Under ...

Прочитај повеќе

На Заев и Ципрас утре во Германија, ќе им биде врачена Меѓународната награда за мир на Вестфалија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска попладне заминува за Мунстер, Сојузна Германија, каде што утре, на ...

Прочитај повеќе

Народната банка го објави конкурсот за Годишната награда за млади истражувачи за 2022 година

Народната банка го објави конкурсот за Годишната награда за млади истражувачи за најдобар труд од областа на макроекономијата и банкарството ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 56 1 2 56
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00