среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: монетарна

Митреска: Монетарната политика е еден од столбовите на закрепнувањето на економијата

Mерките и политиките спроведени од страна на Народната банка, како и централните банки воопшто, ги дадоа посакуваните резултати во ублажувањето ...

Прочитај повеќе

НБ: Поставеноста на монетарната политика е оценета како соодветна на макроекономските услови

На 11 мај 2021 година се одржа редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка, на којашто беа разгледани движењата ...

Прочитај повеќе

Митреска: Монетарната политика и натаму ќе биде олабавена, како поддршка во процесот на закрепнување на економијата и одржување на кредитниот циклус

Вицегувернерката на Народната банка, Ана Митреска, учествуваше на панел-дискусијата нa тема „Монетарната политика во 2021 година“, организирана од реномираната инвестициска ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 12 1 2 12
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00