среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: мобилен

Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија: Од првото АЛО до најновите генерации на технологии

Кога на 14 октомври 1996 година, во Македонија беше воведена 2G технологијата и првата мобилна мрежа во земјата, таа имаше ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 31 1 2 31
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00