среда, јули 28, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: макрон

Меркел и Макрон: Светот ќе биде поинаков по пандемијата на коронавирусoт

Пандемијата на коронавирус дава шанса за нов поредок во светската политика, сметаат германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел ...

Прочитај повеќе

Франција подготвува план за опоравување од коронакризата вреден најмалку 100 милијарди евра

Францускиот претседател Емануел Макрон најави усвојување на национален план за закрепнување од коронакризата, во вредност од „најмалку 100 милијарди евра“. ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 6 1 2 6
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00