сабота, септември 25, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: криптовалути

Регулација на крипто-средствата – Дали оданочувањето може да го забрза процесот на општо прифаќање?

„...Се гарантира слободата на пазарот и претприемништвото. Републиката обезбедува еднаква правна положба на сите субјекти на пазарот... “ Член 55 ...

Прочитај повеќе

Сеизмички промени на финансиските пазари: Дали криптовалутите навистина можат да ги заменат доларот и класичните валути?

Обемното истражување меѓу професионалците во финансиската индустрија покажува дека криптовалутите би можеле да станат не само алтернатива, туку и можна ...

Прочитај повеќе

Голем пад на вредноста на криптовалутите: Дали е ова причината зошто биткоинот и етерот потонаа?

Некои аналитичари големиот пад на пазарот на криптовалути го поврзуваат со проблемите на кинеската компанија Евергранде. На сите им е ...

Прочитај повеќе

Помали осцилации на пазарот на криптовалути: Еве колку вредат најпознатите дигитални пари

Во изминатите 24 часа, вкупната вредност на пазарот за криптовалути забележа минимален раст од 0,1 проценти. Пазарот на криптовалута забележа ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 22 1 2 22
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00