недела, декември 5, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: коронавирус

300 антитела штитат од делта-сојот на коронавирус, тврди пронаоѓачот на „спутник В“

Директорот на Националниот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“ Александар Гинзбург вели дека истражувањето на тој институт покажало дека ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 121 1 2 121
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00