вторник, октомври 26, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: компании

Продолжување на грејс периодот за „Ковид 3“ заради одржување на ликвидноста на претпријатијата

Економски состојби во изминатиот период се подобрени, со очекување за постепено и стабилно закрепнување на економија од ефектите на пандемијата ...

Прочитај повеќе

Ова се најголемите компании во светот според пазарната капитализација (ИНФОГРАФИК)

Иако технолошките компании се повеќе се вклучуваат во листата Fortune 500, најголемите светски компании по пазарна капитализација не доаѓаат само ...

Прочитај повеќе

Германско истражување предупредува: Сајбер криминалците го искористуваат фактот дека многумина се уште работат од дома

Еден од вообичаените начини да влезе малициозен софтвер во системот на компанијата е кога домашните канцеларии примаат пораки заразени со ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 474 1 2 474
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00