петок, февруари 26, 2021
4 °c
Skopje
10 ° пет
6 ° саб
5 ° нед

Tag: комисија

Владата ги прифати мерките на Комисијата за заразни болести, се забрануваат новогодишни прослави

Владата на денешната седница ги прифати пакет-мерките предложени од Комисијата за заразни болести. Мерките се однесуваат на ограничување на работното ...

Прочитај повеќе

Комисијата за заразни болести предлага угостителските објекти да се затвораат во 18 часот и да нема групирања дома и на отворено

Комисијата за заразни болести ќе препорача до Владата нов пакет рестриктивни мерки за период од 18 декември до 21 јануари, ...

Прочитај повеќе

Се анализира потребата од нови рестриктивни мерки, продолжуваат подготовките за вакцинација

Комисијата за заразни болести денеска се очекува да расправа дали за празниците ќе бидат воведени нови рестриктивни мерки и промени ...

Прочитај повеќе

ЕК: Нема „драматично подобрување“ во аерозагадувањето во С. Македонија и регионот

Европската комисија денеска го презентираше својот редовен извештај за состојбата со аерозагадувањето во Европа, кој ги вклучува и шесте земји ...

Прочитај повеќе

ЕК: Институциите да бидат транспарентни и да ги вклучат граѓаните во одлуките од значење за животната средина и климата

Во извештајот на Европската комисија се вели дека постои потреба од подобрување на пристапот до информации, учество на јавноста и ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 63 1 2 63