среда, јули 28, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: ковид

Сестрата на Роналдо велеше КОВИД е измама, заглави во болница со пневмонија

Катја Авеиро, сестрата на португалската фудбалска легенда Кристијано Роналдо е хоспитализирана со пневмонија откако доби КОВИД-19, иако претходно ја нарекуваше ...

Прочитај повеќе

Во Македонија стигна најсовремената терапија за лекување пациенти со Ковид-19

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна најсовремениот метод на терапија за пациенти болни од Ковид-19, моноклонална коктел-терапија со антитела ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 107 1 2 107
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00