сабота, септември 25, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: ковид

Три европски земји ги укинуваат сите ковид-мерки, за таквиот чекор клучни се две нешта

Данска, Шведска и Холандија ги укинуваат практично сите мерки во борбата против пандемијата на коронавирус. Стапките на вакцинација се релативно ...

Прочитај повеќе

Британскиот професор одговара на прашања кои сите ги загрижува: Кога и како ќе заврши пандемијата?

Новата пандемија на коронавирус кај нас е повеќе од 18 месеци, а по воведувањето на социјално дистанцирање, задолжително носење маски ...

Прочитај повеќе
Страна 2 од 117 1 2 3 117
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00